середа, 29 січня 2014 р.

Відкриті заняття ТК "Фієста"

Керівник зразкового танцювального колективу "Фієста"
Лисенко Жанна Сергіївна




                                                 ПЛАН-КОНСПЕКТ  ЗАНЯТТЯ
                                         танцювального клубу «Фієста»,  
                                         керівник Ж.С.Лисенко



ТЕМА:  Танець європейської програми «Віденський вальс»


МЕТА:
- вивчати правильну постановку корпусу в парі при виконанні основних рухів віденського вальсу, відпрацьовувати синхронність, чіткість рухів при виконанні постановки «Віденський вальс»; формувати правильну поставу;
- розвивати відчуття ритму, музикальність, уважність, вміння аналізувати та робити висновки;
- виховувати любов до хореографічного мистецтва, працелюбність, наполегливість, почуття відповідальності, колективізму та дружби, повагу до старших.

ОБЛАДНАННЯ: класичний станок, дзеркало, ноутбук, колонки, гімнастичні мячі, мати, лавочки для пресу.


ХІД  ЗАНЯТТЯ:

1. ОРГАНІЗАЦІЙНА  ЧАСТИНА: привітання, відмітка відсутніх у журналі, перевірка домашнього завдання.

2.       ОСНОВНА ЧАСТИНА:

2.1.ТЕОРЕТИЧНА  ЧАСТИНА: ознайомлення з темою та метою заняття; мотивація навчальної діяльності; актуалізація опорних знань дітей, повторення раніше набутих знань, умінь; активізація пізнавальної діяльності дітей;  правила поведінки та техніки безпеки, ознайомлення з історією виникнення танцю «Віденський вальс».

Перші згадки про танець "вальс" датуються дванадцятим-тринадцятим століттям. Звичайно, це був абсолютно не той вальс, який ми танцюємо зараз, та й називався він не «вальс» а «Nachtanz». У тому вигляді, який ми танцюємо вальс зараз, він з'явився після 1830 року, коли композитором Штраусом були написані популярні досі вальси. До речі, Штраус згадується в булгаковському "Майстрі і Маргариті" як король вальсів.
На жаль, коли в 1924 році багато танців (в тому числі і повільний вальс) були докладно описані і стандартизовані, віденський вальс обійшла ця честь, і тому його так і не включили в конкурсну програму Блекпульського фестивалю.
Як і всі вальси, віденський вальс виконується у три чверті, тобто на один такт доводиться три кроки - в цьому він мало відрізняється від повільного вальсу. Головна їхня відмінність - темп виконання, віденський вальс більш швидкий. 
Танець дуже м'який, всі рухи вишукані і елегантні, за виконанням дуже приємно як спостерігати збоку, так і брати участь в ньому. Віденський вальс дарує відчуття легкості, польоту над землею. Жоден інший танець не зможе закрутити вашу голову так, як це відбувається, коли ви танцюєте віденський вальс. Неймовірно граціозний, величний і хвилюючий цей танець став улюбленцем не тільки на європейських балах, але і на сучасних танцювальних майданчиках.  
Молодята навчаються віденського вальсу перед весіллям, щоб приємно вразити всіх гостей свята першим танцем. Зараз, коли можна отримати відеоуроки безкоштовно, віденський вальс став доступний для всіх бажаючих.
Програма бальних танців включає два схожих танці: вальс та віденський вальс. Однак, саме віденський вальс є тим танцем, який в Україні та в інших країнах континентальної Європи відомий під назвою «вальс». Той танець, який серед бальних танців називається вальсом, в Європі називають повільним вальсом або англійським вальсом. Причиною такої плутанини є те, що першими змагання з бальних танців проводили англійці, які називали вальсом англійський повільний різновид танцю, а звичний для українців та німців швидкий танець називали віденським вальсом. Впродовж багатьох століть пари танцювали, обертаючись навколо, практично на одному місці, тримаючись близько один до одного. Наприкінці 18-го та на початку 19-го століть ці танці рушили із селищ у міста, виконувались вже у великих танцювальних залах. З танцю на одному місці Віденський вальс почав перетворюватись у танцювання на великих майданчиках.

Запитання до дітей по темі (домашнє завдання):
- Звідки походить назва «Віденський вальс»? (від словосполучення «Віденський конгрес», де цей танець був виконаний вперше)
- З яких країн походить танець? (Австрія, Німеччина)
- Які відомі композитори писали музику для віденського вальсу? (Штраус, Шопен, Вебер, Шуберт)

2.2.ПРАКТИЧНА  ЧАСТИНА

- Розминка, зв’язка швидких стрибків на місці під музику, розминка всіх частин тіла, починаючи з голови і донизу під музику.

- Вправи для розтягування (у випаді, сидячи на підлозі, місток, шпагат повздовжній та поперечний).

- Фізичні вправи з гімнастичними м’ячами, матами, лавками, елементи акробатики (сальто вперед, назад, рандат, колесо, перекиди вперед і назад, стійки на руках).

- Класичний тренаж біля станка (релеве, демі та гранд пліє, батман тандю, батман тандю жете, гранд батман, батман фондю та фрапе, рон  де жамб, пор де бра.)
- Відпрацювання основного елементу віденського вальсу «великий квадрат» в парі, технічне виконання елементу, правильна постановка корпусу, колін та стоп, положення рамки в корпусі, правильне зниження в ноги, музикальність та синхронність при виконанні елементу.

- Відпрацювання синхронності під час виконання постановки віденський вальс, дотримання малюнків композиції, музикальність та чіткість у виконанні всіх рухів, технічне виконання підтримок, синхронність у підтримках.

3. ПІДСУМОК  ЗАНЯТТЯ :
Основні питання, які необхідно поставити:
1.    Походження танцю віденський вальс.
2. Аналіз технічності виконання основного руху віденського вальсу «великий квадрат».
3.   Аналіз синхронності  у виконанні постановки.
Оцінка роботи дітей.
 Домашнє завдання: підготувати інформаційне повідомлення про український народний танець «Гопак».

                           Танцювальний зал с. Квітки

                                      Відкрите заняття







Танцювальний зал в РЦДЮТ
 м. Корсунь-Шевченківський
  Відкрите заняття з тренерами-аматорами
 Євгенієм та Машою.




                 "Найкращий шпагат" танцювального клубу)))
                                    Савченко Владислава










Немає коментарів:

Дописати коментар